Gostje:
CONVENTRY (UK): Tony Guillan, Digitalni kurator, Sklad za kulturo mesta Coventry
TARTU (EE): Kalle Paas, vodja komunikacij in odnosov z javnostmi EPK Tartu 2024
LJUBLJANA (SI): Simon Kardum, direktor Kino Šiška – Center urbane kulture
Pogovor bo moderiral Ragnar Siil, mednarodni strokovnjak za kulturno politiko.
Razpravljali bomo o priložnostih in izzivih tega procesa za kulturni in ustvarjalne sektorje in premislili o tem, kaj to pomeni za kulturno raznolikost, dostopnost, živo umetnost, ustvarjalni proces, občinstvo. Kako (in ali sploh) lahko z večjo digitalno prisotnostjo ustvarjalci in kulturne ustanove okrepijo tudi svoje vire prihodkov? Kako je to povezano z vlaganjem v infrastrukturo in nove veščine kulturnega in ustvarjalnih sektorjev ali so se na digitalni preskok znali odzvati odločevalci (oz. bi se morali in kako) s preoblikovanjem ciljev in mehanizmov podpore sektorju? Kakšna sploh je vloga evropskih mest in vlad, da podpirajo kulturne sektorje v tem procesu pospešenega digitalnega premika?
Namen cikla spletnih pogovorov Plan B za kulturne politike evropskih mest je izmenjava izkušenj med evropskimi mesti v zvezi z zagotavljanjem stabilnega okolja umetniškim in kulturnim ustvarjalcem in organizacijam v času krize, ki jo je sprožila pandemija. Primeri dobre prakse in premisleki so lahko zgled in spodbuda za evropska mesta v času, ko je nujno poiskati nove načine delovanja kulturnih subjektov.
PRIJAVE zbiramo na spletni povezavi TUKAJ do četrtka, 5. novembra do 12.00.
Dogodek bo potekal v angleškem jeziku brez tolmačenja.
Dogodka se lahko udeležite prek Zoom seminarja.
Dodatne informacije: Tanja Kos (tanja.kos[at]motovila.si)
Cikel spletnih pogovorov organizirata Mestna občina Ljubljana in zavod Motovila (CED Slovenija) v sodelovanju s člani evropske mreže centrov Ustvarjalna Evropa.
Mestna občina Ljubljana je kandidatka za naziv Evropska prestolnica kulture 2025.