V uvodnem predavanju je opozorila na nezadostnost obstoječih prizadevanj za enakost spolov. Poudarila je, da se je neenakost »na številnih področjih še povečala. V Evropi so dejavniki, kot na primer širitev in tranzicija Evropske unije, desetletje recesije in varčevanja, migrantska kriza, podnebni izzivi in širjenje populističnih nacionalističnih gibanj v nekaterih delih Evrope, politična naprezanja odvrnili od spodbujanja jedrnih evropskih vrednot, med katere spadajo enakost med ženskami in moškimi, človekove pravice in socialna pravičnost. Neenakost se je v preteklih petnajstih letih povečala tako na nacionalni kot mednarodni ravni, v nekaterih državah pa pravice žensk celo nazadujejo«. Posnetek njenega predavanje je na voljo tukaj.
Prav zato je drugi del konference potekal v obliki spletne delavnice o najbolj perečih neenakostih v kulturi in ukrepih, ki bi delavkam na teh področjih zagotovili enake možnosti. Na delavnici je sodelovalo dvaindvajset predstavnic in predstavnikov nevladnih organizacij ter javnih zavodov iz Slovenije in tujine, pa tudi slovenskih mestnih in državnih oblasti.
Predlagane ukrepe za odpravo obstoječih neenakosti bo Društvo za promocijo žensk v kulturi – Mesto žensk javnosti predstavilo decembra letos.
Konferenco in delavnico sta omogočila Ministrstvo za kulturo in Mestna občina Ljubljana. Več o konferenci na spletu Mesta žensk.